“Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde”

“Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde”

Türkiye’nin ilk ve lider dijital yayıncılık platformu Digiturk, üyelerinin mobil cihazlar ve internet üzerinden üye oldukları yayınlara sınırsız ve kesintisiz erişimini sağlamak üzere geliştirdiği “Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde” hizmetini, bugün Kuruçeşme Suada’da düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı. “Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde” kampanyasının reklam yüzü ise sevilen sanatçı Nil Karaibrahimgil oldu.

Digiturk Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, Digiturk’ün dijital yayıncılıkta Avrupa’nın birçok ülkesine göre teknolojik anlamda üstün olduğunu belirterek, gelirlerini 2012 yıl sonu itibarıyla yüzde 27’lik bir artışla 1,4 milyar TL’nin üzerine taşıdıklarını ifade etti. Paralı televizyon yayıncılığı sektöründeki gelir pazar payının yüzde 80 olduğunu vurgulayan Dönmez, “Digiturk, bugüne kadar Türkiye’de hep ilklere imza attı. Digiturk üyelerinin teknolojiyi çok iyi kullandıklarını yaptığımız araştırmalarda görüyoruz. Biz de bu çerçevede 70 milyon TL’lik bir teknolojik yatırımla, bir üyelikle dört ekran dönemini başlatıyoruz. Bu televizyonculukta yeni bir standart ve biz de yeni dönemin kapılarını Digiturk üyelerine açıyoruz” dedi.

Basın toplantısında bir sunum gerçekleştiren Digiturk Pazarlama Direktörü Boysan Akkaya ise “‘Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde ile üyelerimiz, canlı maç yayınları dışında istedikleri tüm programlara herhangi bir ek ücret ödemeksizin tablet ve bilgisayarlarından, mobil telefonlarından ve televizyondan erişebilecek ve yayınları kesintisiz olarak izleyebilecek” şeklinde konuştu. Digiturk’ün 3,2 milyon üyesi bulunduğunu belirten Akkaya, “Şu anda üyelerimizin evlerinde internet üzerinden film, dizi ve belgesel gibi yayınlara ulaşmayı sağlayan IQ özellikli 800 bin kutu var. İnternet üzerinden Digiturk üyelerine sunulan içerik ise 5 binin üzerinde. Bir yıl içinde Digiturk IQ platformu üzerinde toplam 3,3 milyon kez içerik izlendi. Digiturk IQ sahipleri uydu alıcılarını sadece internete bağlayarak, başka herhangi bir işlem yapmadan bu içeriklere erişebiliyorlar. Film paketi olan bir üye seç izle kategorisindeki tüm filmleri ücretsiz izliyor. Her film için ayrı ücretlendirme uygulaması yok. Uydu alıcısı IQ özellikli olmasa bile Digiturk üyeleri yalnızca çağrı merkezini arayarak uydu alıcısını değiştirebilir” dedi.

Digiturk üyeleri Digiturk IQ uygulamasını tablet ve akıllı telefonlarına indirerek hemen kullanmaya başlayabilirler. Uygulamanın Android (Googleplay) ve iOS (iPhone, iPad ) versiyonları bulunuyor.

Get Adobe Flash player

Digital Vizyon - Digitürk - Tüm Hakları Saklıdır